Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

10.9.09

Długość krawata

Dokąd powinien sięgać zawiązany krawat? Najlepiej, gdy koniuszek krawata dotyka paska u spodni. Pamiętajmy, że jest to ozdoba szyi, zatem zwisanie krawata poniżej paska jest niedopuszczalne! W drugą stronę przesada także nie jest wskazana, długość do pępka to nie jest dobra długość, a niestety zdarza się czasem u osób bardzo wysokich. Dlatego mężczyznom wysokim, którzy mają powyżej 190cm, zaleca się zakup dłuższych krawatów [ok. 160cm].
Węższa końcówka krawata nie może wystawać poza szerszą, ani z boku, ani spod spodu. Można wsunąć wąską końcówkę za szlufkę, która znajduje się z tyłu części szerokiej.

4 komentarze:

anonimowy pisze...

niekompetencja autora tekstu jest skandaliczna i wprowadza w błąd wielu i tak niewyedukowanych mężczyzn

zdjęcie w artykule jest błedne!!!
krawat nie ma prawa kończyć się przed paskiem i za paskiem

MA ZAKRYWAĆ POLOWĘ PASKA!!!

radze zaglebic sie w literature dress codową

Żan pisze...

anonimie, żebyś się więcej nie ośmieszał to radzę najpierw UWAŻNIE przeczytać posta, potem SPOJRZEĆ na rysunek, postarać się to zgrać razem co chyba nie jest dla ciebie aż tak trudne? po twoim komentarzu śmiem wątpić, więc podpowiem: pogrubiony tekst w poście + zielony ptaszek na rysunku... doczytaj jeszcze w literaturze gdzie jednak ten krawat ma się kończyć, a jak już to opanujesz, to potem możesz ponownie spróbować skomentować tekst, ale najpierw proszę przeprosić za dzisiejszy chamski komentarz

Anonimowy pisze...

Żan, rysunek powinien wskazywać dokładnie jaka ma być długość krawata, ten który jest tutaj niestety wprowadza w błąd, anonim ma rację, chociaż mógł wyrazić się bardziej uprzejmie.
Może wystarczyło by napisać że krawat powinien sięgać do połowy szerokości paska, lub lekko zachodzić na pasek i była by sprawa jasna.
Pozdrawiam serdecznie.

Anonimowy pisze...

tragedia nie kompetencja pluje na was, pan z gory mial racje ze do polowy klamry paska ma siegac krawat