Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

25.9.09

Jak zawiązać krawat? Węzeł pół-Windsor (half-Windsor knot)

Węzeł pół-Windsor jest sposobem wiązania krawata, który produkuje porządny, prawie symetryczny, trójkątny węzeł. Jest większy niż węzeł "w czwórkę" i węzeł Pratta, lecz mniejszy niż węzeł Windsor. Nadaje się do biura i na bardziej formalne okazje niż "four-in-hand". Pomimo nazwy, nie jest o połowę mniejszy od węzła Windsor, i nie ma dowodów, że pochodzi od niego. Pasuje do do kołnierzyków standardowych i o szeroko rozstawionych koniuszkach. Jest bardzo łatwy do zawiązania. Świetnie wygląda z rowkiem lub fałdkami pod węzłem. Tuszuje zbyt długą szyję.Rys.1
W lewą rękę weź węższą końcówkę krawata, w prawą- szerszą końcówkę. Przerzuć krawat na szyję. Skrzyżuj końcówki krawata tak, żeby węższa była pod spodem szerszej. Od tej pory węższa końcówka jest statystą, pracujesz szerszym końcem krawata.
Rys.2
Szerszy koniec przełóż pod węższym, a następnie wyciągnij szeroką końcówkę spod brody...
Rys.3
... i przełóż na lewą stronę.
Rys.4
Potem przełóż szeroką końcówkę pod węzłem na swoją prawą stronę.
Rys.5
A następnie frontem znów na lewą stronę. Właśnie powstaje końcowa widoczna część węzła krawata.
Rys.6
Teraz włóż szeroką końcówkę od spodu pętli pod szyją i wyciągnij górą.
Rys.7
Przełóż szeroki koniec przez powstały przed chwilą frontowy poziomy pas węzła krawata. Ostatni krok to nadanie węzłowi ostatecznego kształtu przez ściągnięcie końcówki krawata w dół.
Rys.8
Gotowe! :)

Brak komentarzy: