Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

15.10.09

Jak zawiązać krawat? Węzeł Kent (Kent knot)

Węzeł Kent, zwany też czasem węzłem małym, jest lekko zmienioną wersją węzła "w czwórkę". To jeden z najprostszych w wykonaniu i najmniejszych węzłów co czyni go idealnym wyborem do grubszych krawatów przy wąsko rozstawionych koniuszkach kołnierzyka. Jest idealny dla wysokich, szczupłych mężczyzn, ponieważ po zawiązaniu krawat zwisa o kilka centymetrów niżej niż przy innych węzłach. Dla mężczyzn powyżej 190cm lepsze są mimo wszystko krawaty Extra Long.
Jaka jest różnica pomiędzy węzłami "w czwórkę" i Kent? Pomimo tego że oba są dość małe, węzeł Kent jest bardziej trójkątny, podczas gdy węzeł "four-in-hand" jest bardziej podłużny. Kent jest węzłem małym, płaskim, asymetrycznym, w związku z czym pasuje do koszul z wąsko rozstawionymi koniuszkami kołnierzyka. Nadaje się na mniej formalne wyjścia, a także do pracy i na co dzień. Nie nosimy go na uroczyste okazje.Rys.1
W prawą rękę weź węższą końcówkę krawata, w lewą- szerszą końcówkę. Przerzuć krawat na szyję. Skrzyżuj końcówki krawata tak, żeby szersza była pod spodem węższej. Obróć szerszą końcówkę o 180st. szwem do góry. Od tej pory węższa końcówka jest statystą, pracujesz szerszym końcem krawata.
Rys.2
Węższą końcówkę staraj się utrzymać pionowo w jednej pozycji, szerszy koniec przełóż nad węższym i wyciągnij z Twojej lewej strony.
Rys.3
Potem szerszy koniec przełóż od spodu pętli pod szyją...
Rys.4
...i wyciągnij górą.
Rys.5
Przełóż szeroki koniec przez powstały przed chwilą frontowy poziomy pas węzła krawata.
Rys.6
Ostatni krok to nadanie węzłowi ostatecznego kształtu przez ściągnięcie końcówki krawata w dół. Gotowe! :)

Brak komentarzy: