Węzeł Pratta jest o tyle niezwykły, że pozycja wyjściowa do jego wiązania to odwrócenie krawata szwem do góry, zupełnie inaczej niż przy innych popularnych węzłach, gdzie zawsze zaczynało się krawatem ułożonym szwem do dołu.
Węzeł jest średniej wielkości, delikatnie asymetryczny, nadaje się na nieoficjalne spotkania towarzyskie i do pracy , ale nie nosi się go na formalne okazje. Potrzeba na jego zawiązanie mniej długości z krawata, dlatego nadaje się do noszenia dla osób wysokich.

Rys.1
W prawą rękę weź węższą końcówkę krawata, w lewą- szerszą końcówkę. Przerzuć krawat na szyję i obróć szwem do góry. Skrzyżuj końcówki krawata tak, żeby szersza była pod spodem węższej. Od tej pory węższa końcówka jest statystą, pracujesz szerszym końcem krawata.
Rys.2
Węższą końcówkę staraj się utrzymać pionowo w jednej pozycji, szerszy koniec przełóż nad węższym, włóż w pętlę pod brodą i wyciągnij z Twojej prawej strony.
Rys.3
Potem szerszy koniec przełóż na lewą stronę. Właśnie powstaje końcowa widoczna część węzła krawata.
Rys.4
Teraz włóż szeroką końcówkę od spodu pętli pod szyją...
Rys.5
... i wyciągnij górą.
Rys.6
Przełóż szeroki koniec przez powstały przed chwilą frontowy poziomy pas węzła krawata. Ostatni krok to nadanie węzłowi ostatecznego kształtu przez ściągnięcie końcówki krawata w dół.
Rys.7
Gotowe! :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz