Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

10.1.10

Jak poskładać koszulę?

Jeżeli nie masz w szafie miejsca na powieszenie koszul na wieszakach, możesz koszule poskładać i ułożyć na półce. Koszule najlepiej składa się min. 30 minut po wyprasowaniu ich. Będą już na tyle wychłodzone po żelazku, że zgięcia za bardzo się nie utrwalą.

Pierwszym krokiem jest zapięcie guzików [jeżeli są] przy mankietach oraz zapięcie pierwszych trzech guzików przy kołnierzyku, kolejne poniżej można zapinać co drugi. Następnie rozłóż koszulę "na plecach" i wygładź wszelkie zmarszczki.Potem przełóż koszulę plecami do góry, zachowując ostrożność, żeby z przodu nie porobić zagięć.Kolejnym krokiem jest złożenie koszuli w ok. 1/4 jej szerokości i przełożenie rękawa na drugą stronę......oraz ułożenie rękawa wzdłuż korpusu. Mankiety złóż na płasko.To samo zrób z drugą stroną......i drugim rękawem.Następnie dolną krawędź koszuli przełóż przez mankiety i złóż koszulę w pół, zwracając uwagę, żeby zagięcie było pod kieszonką na piersi [jeśli jest], a dolna krawędź koszuli nie wystawała poza kołnierzyk.Odwróć koszulę guzikami do góry.Gotowe! :)

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Bardzo fajny blog. Cieszę się, że go znalazłem.

Skorzystam z okazji i zadam jedno małe pytanko. Jak to jest z tym paskiem do spodni. Chodzi mi mianowicie z której strony mężczyźni powinni go wkładać do szlufki? z lewej strony rozporka a może z prawej ?

Anonimowy pisze...

Jeśli jesteś praworęczny to zaczynasz wkładając od lewej, jeśli lewo na odwrót. Zapinając pasek przewekasz koniec przez klamrę i zaciągasz w prawo, zachaczasz i przewlekasz do lewej.

Modini pisze...

Fajny blog! Szkoda, że już nie aktualizowany