Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

25.8.09

Jak przechowywać krawat?

Przechowywanie krawata zaczyna się jego rozwiązania i zdjęcia, ponieważ pozostawienie zawiązanego krawata "na następny raz" powoduje jego trwałe pofałdowanie w miejscu węzła. Najlepiej przewiesić go przez wieszak lub reling w szafie w miejscu, które zwykle jest ukryte pod kołnierzykiem. Krawat pod wpływem grawitacji sam wróci do swojego kształtu. Właściwości jedwabiu pomagają rozprostowywać zagniecenia podczas odwieszenia. Jeżeli jest z dzianiny- wtedy trzeba go luźno zrolować, żeby się nie rozciągnął i ułożyć np. w szufladzie. Jak to prawidłowo zrobić? Na wyprostowanej dłoni przytrzymujemy kciukiem wąski koniec krawata, delikatnie rozprostowujemy dalszą część, żeby swobodnie zwisała, następnie owijamy wokół dłoni, kładziemy na płaskiej powierzchni np. w szufladzie i pozwalamy mu "odpocząć".Ten sposób przyda się także w podróży, nie wkładamy krawatów do ciasno upiętej walizki, a zwijamy sposobem opisanym powyżej i wkładamy do pudełeczka na krawaty. Można także złożyć krawat na cztery i schować do podróżnego etui na krawaty.

Należy pamiętać też, żeby krawaty przechowywać z dala od wilgotnych miejsc, szczególnie dla jedwabnych krawatów wilgoć jest zabójcza. Krawat nie może także wisieć na słońcu, ponieważ szybko wyblaknie lub się odbarwi.

Brak komentarzy: