Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

20.8.09

Jak dbać o krawat?

Podstawowa zasada: Krawat musi być wiązany za każdym razem od nowa. W przeciwnym wypadku bardzo łatwo jest utrwalić tworzące się przez węzeł zgniecenia i pofałdowania. Wielokrotne zdejmowanie krawata bez rozwiązywania deformuje węzeł. Krawat rozwiązuje się w taki sam sposób, w jaki był wiązany, zachowując oczywiście odwrotną kolejność. Rozwiązując nie ciągnij wąskiej końcówki, żeby wyszła z węzła, który wtedy sam się rozplącze. W ten sposób zniszczy się z czasem część krawata przy szyi, która zacznie się rolować czy skręcać. Poza tym nie wszystkie węzły są samo rozwiązujące się, dlatego warto wyrobić w sobie dobry nawyk rozwiązywania krawatów, aby dłużej zachowały kształt i tym samym dłużej służyły.
Warto pamiętać o jeszcze jednej rzeczy, zapinając pasy w samochodzie należy wyjąc krawat spod pasów. W ten sposób w tym miejscu się ani nie odkształci ani też nie zmechaci.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

A jak należy prać krawaty? W zwykłej pralce może się zniszczyć. Może więc lepszym rozwiązaniem jest pralnia chemiczna Wrocław? Mąż ma droższe krawaty i bałabym się je zniszczyć..