Witaj!

Zamysłem przy powstaniu tego bloga było stworzenie kompendium o męskiej etykiecie ubioru. Będą tu opisywane zarówno podstawowe zasady, którymi należy się kierować przy tworzeniu klasycznej garderoby i spójnego wizerunku, jak i ciekawostki na temat męskiej elegancji czy anegdoty związane z historią mody męskiej. Zapraszam do lektury :)

Z powodów osobistych zawieszam prowadzenie bloga na jakiś czas...

30.11.09

Kompletowanie eleganckiej garderoby- zestaw rozszerzony

Zestaw podstawowy w męskiej szafie można uzupełnić następującymi elementami:-garnitur popielaty gładki

-garnitur granatowy w prążki

[na rysunku także garnitur czarny z zestawu podstawowego]

-koszule z mankietami na guziczki w kolorach bieli, różu i błękitu [kolory używane w biznesie, najbardziej klasyczne] w paski, prążki, krateczkę

-biały lub szary sweter

Dekolt w serek jest szczególnie polecany osobom o pełnej twarzy, wyszczupla ją optycznie, sweter z dekoltem okrągłym lepiej wygląda na osobach szczupłych.
Biały lub lekko kremowy sweter pasuje do szarych spodni, szary sweter dobrze wygląda zestawiony ze spodniami czarnymi, granatowymi lub grafitowymi.-ciemnoszary krawat we wzór [np. paski]

można go zestawić właściwie z każdym garniturem, uwaga: wielkość wzoru na krawacie musi być innej skali niż na garniturze lub koszuli, czyli np. koszula w krateczkę i krawat w szerokie paski

-granatowy krawat we wzór [np. kratka]

Dobry do szarości i granatu, uwaga: wielkość wzoru na krawacie musi być innej skali niż na garniturze lub koszuli, czyli np. garnitur w prążki i krawat w dużą kratkę.

-różowy krawat we wzór [np. drobne kwiatki]

Ważne, żeby odcień różu nie był bardzo intensywny, pięknie się komponuje z szarościami.

-bordowy krawat we wzór [np. prążki]

Pasuje do każdego koloru garnituru, unikaj koszuli i garnituru z prążkami w tej samej skali co prążki na krawacie.

-beżowy krawat

Idealny do granatowego garnituru.

-trencz [beżowy, popielaty, grafitowy]

Klasyka gatunku ;) Zobacz jak go nosił Humphrey Bogart w "Casablance".-bielizna

Skarpetki dobieramy pod kolor garnituru, ale raczej nie w identycznym odcieniu jak spodnie, a jaśniejsze lub ciemniejsze.

-dodatki

Drugi zestaw dodatków [buty, pasek, portfel, zegarek, wizytownik, aktówka] warto zakupić w kolorze średniego brązu o lekkim pomarańczowym zabarwieniu, będzie się idealnie komponował zarówno z garniturem szarym jak i granatowym. Dodatki nie muszą być idealnie zgrane kolorem względem siebie, szczególnie buty i pasek lepiej wyglądają, gdy lekko różnią się odcieniem.

Brak komentarzy: